Часті питання

Що таке Хаклаб?

Хаклаб — це назва нашого хакерспейсу.

Що таке хакерспейс?

Хакерспейс — це спільнота, побудована на таких основних принципах: вільна технічна творчість, самоуправління, спілкування, обмін знаннями. Також хакерспейс — це приміщення, в якому всі ці принципи можна втілити в життя.

ХакЛаб и Hackerspace (LivaRava, Compilyator, FabLab) — це одне і те ж?

Ні, це все комерційні проекти, ніяк не пов’язані з нами.

Ви хакери?

У традиційному розумінні (хакер як комп’ютерний експерт, що використовує просунуті технічні знання для вирішення проблем) декого з нас можна так назвати. Однак ми не займаємось ніякою незаконною діяльністю, в тому числі пов’язаною зі зламом комп’ютерних систем.

Ви самі це все придумали?

Ні, в світі існує багато хакерспейсів. Ми намагаємось максимально дотримуватися загальної ідеології всесвітнього хакерспейс-руху.

Яку вигоду ви отримуєте від своєї діяльності?

Ніякої. Мета цього всього – створення спільноти однодумців, а також організація простору, в якому можна втілювати в життя ідеї незалежно від того, чи мають вони практичний сенс.

Хаклаб це коворкінг?

Ні. Ми не прагнемо продавати робочі місця за гроші, а пропонуємо спільно створювати простір, в якому всім було б цікаво та комфортно.

Чи займаєтесь ви освітньою діяльністю?

І так, і ні. Ми охоче ділимося знаннями, влаштовуємо воркшопи з різних технічних тем, однак це не системний освітній процес.

Чим взагалі у вас займаються?

В основному це проекти на межі механіки, електроніки та програмування: 3D принтери, квадрокоптери, автоматизація фото-відео ітд. Є суто електронні проекти, є мистецькі, є дуже практичні. Загалом ми відкриті для всього, що пов’язане з наукою, технікою, відкритим програмним забезпеченням, творчістю, мейкерством. Про деякі з наших проектів можна почитиати тут, однак ця інформація не дуже оперативно оновлюється.

Чи можете ви допомогти мені з моїм любительським проектом?

Приходьте до нас, знайомтеся з людьми, шукайте однодумців, готових вам допомагати — в цьому вся суть хакерспейсу. Якщо вам потрібна технічна консультація, ми з радістю надамо її, якщо зможемо.

У мене є комерційний проект і мені потрібні виконавці

Строго кажучи, ми не бюро з найму. Однак в спільноті можуть бути люди, яких зацікавить ваша пропозиція — запитуйте.

Чи можливо спіпрацювати з вами?

Залежно в чому. Ми готові співпрацювати, якщо ви робите щось хороше та близьке нам. Якщо ж вам просто потрібна реклама з використанням нашого імені чи розкрутка серед нашої аудиторії, то ми в такому не зацікавлені.

Чи зацікавлені ви в додатковому фінансуванні?

Хаклаб це передусім свобода, а вже потім матеріальна сторона питання. Ми не потребуємо фінансування, яке передбачає відмову від наших принципів або надається на незрозумілих умовах. Ми також не приймаємо фінансування від урядових фондів. Ви завжди можете здійснити добровільну пожертву з метою підтримки хакерспейс-руху.

Мені треба випиляти детальку (спаяти плату, відремонтувати телефон), скільки це коштуватиме?

Ми не робимо роботу на замовлення, ви можете прийти в хакерспейс і зробити її самі, а ми можемо допомогти та проконсультувати щодо роботи з обладнанням.

У нас є стартап і нашій команді потрібне приміщення, можна ми будемо у вас працювати?

У принципі ви можете користуватися нашою інфраструктурою для створення комерційних проектів, але варто мати на увазі, що Хаклаб задумувався не як коворкінг, а як клуб однодумців. Якщо ваш стартап нам ідеологічно близький, ми не маємо нічого проти.

А що з витратними матеріалами?

Витратні матеріали не входять у членський внесок, переважно вам доведеться приносити свої (однак члени хакерспейсу іноді донейтять їх для загального користування).

У мене купа різного мотлоху. Нести?

Залежить від того, що це за мотлох. Щось ми можемо відремонтувати і використати, а щось все одно доведеться викинути. Краще перепитати перед тим, як тягнути щось в лабу.

У мене є обладнання, можна поставити його у вас?

За умови, що інші учасники хакерспейсу зможуть його використовувати.

Хочу стати членом вашого хакерспейсу, що для цього потрібно?

Приходьте до нас на день відкритих дверей (вечір середи) і ми про все розкажемо.