Хаклаб зсередини

Хаклаб оснащений широким спектром обладнання, а наведені нижче фотографії – це лише загальні види. Варто додати, що Хаклаб постійно перебудовується та оновлюється. З’являються нові види обладнання, модернізується існуюче. А ще, наш Хакерспейс – це в першу чергу люди, тому найкращий спосіб відчути атмосферу хакерспейсу – долучитісь, прийти і самим все побачити.

Простір Хаклабу складається з декількох зон, відведених під різні процеси:

  • лекторій
  • 3D друк
  • лаунж
  • пайка/електроніка
  • столярна
  • слюсарна
  • зварювальна
  • хімічна

Лекторій – загальна кімната, тут ми проводимо лекції, воркшопи та інші публічні події. А у інший час люди приходять сюди попрацювати та поспілкуватись за великим столом.

Кімната-лекторій Хакерспейсу

Зона 3д друку. Тут знаходяться декілька 3-д принтерів на яких члени хакерспейсу та наші гості можуть друкувати свої проекти

наші принтери

Зона зберігання проектів учасників. При вступі в Хаклаб, кожен резидент отримує стандартне місце на полицях ( приблизно 60х30х30 см) для зберігання своїх проектів.

Лаунж зона – затишне місце, де можна спокійно попрацювати за компом, попити чаю чи пограти в мортал комбат на справжньому ретро аркадному автоматі.

аркадний автомат

Місце для пайки та електроніки. Тут є декілька паяльних станцій та інше необхідне обладнання і розходні матеріали для роботи з електронікою, друкованими платами, Ардуіно та іншими. Тут є також двоканальний аналоговий осцилограф, мікроскоп, міні-сверлильний верстат, лабораторні блоки живлення.

Столярна майстерня. Тут є більшість необхідних інструментів для роботи з деревом. Це включає комбінований (циркулярка/рейсмус/фуганок) верстат, торцовочну дискову пилку, велику кількість ручного інструменту по дереву. Також у столярній є працюючий фрезерний верстат з ЧПК (розмір робочого поля 1200х1000 мм). Матеріали учасники зазвичай приносять самі, але в невеликих кількостях можна скористатись загальними.

Фрезерний верстат з числовим програмним керуванням.

Слюсарна майстерня. Зазвичай найактивніша частина блоку майстерень. Тут є все необхідне для роботи з металом, пластиком та іншими матеріалами. Є невеликий (робоче поле 300х300) ЧПК фрезер, який зазвичай використовується для обробки кольорових металів, дерева, пластику та алюмінію. Також є ручний вертикально-фрезерний (BF20L – точні роботи, фрезерування сталі) та невеликий токарний (Opti D 180×300 vario з ЧПУ) верстати. Ще тут розташований сверлильний верстат і стрічкопильний відрізний верстат. Окрім того в наявності велика кількість ручного та електроінструменту, як то болгарки, дрилі та інше.

Зона лазерної порізки. Тут в нас розташований 60Вт 400х600мм верстат лазерної порізки листових матеріалів з ЧПК, який використовується зазвичай для порізки пластику, фанери, МДФ та дерева.

Зона зварювання. Тут ми проводимо воркшопи з різних видів зварювання. Майстерня обладнана для TIG, MIG та MMA зварювальних процесів.

Хімічна лабораторія. Тут ми лиємо силікон та пластик у форми та проводимо різні хімічні процеси, такі як гальванопластику та інші. Тут є хімічний посуд, спеціальні зважувальні прилади, гальванічний блок живлення, тощо. Є також оснастка для травлення друкованих плат та анодування, УФ бокс, камера високого тиску та вакуумна камера.

хімлабораторія